This way?

29. january 2015 at 19:49 | Ronnie Wolf |  Téma týdne
Alenka také nevěděla, kterou cestu si má vybrat...

Život je o vybírání. Celý život si vybíráte. Přemýšlíte jakým směrem se vydáte. Určí to vaší budoucnost, mluví to o vaší minulosti. Všechno se může změnit, stačí se rozhodnout.

Jak začíná váš den? Stojíte u skříně a vybíráte si, co si oblečete. V obchodě si vybíráte, co si koupíte. V kavárně či v restauraci přemýšlíte nad tím, co si objednáte. Rozhodujete se, kam pojedete na dovolenou. Rozhodujete, jaké byste chtěli zaměstnání. Na základní škole si můžete vybrat střední. Na střední vysokou. Co po vysoký? To je na vás. Chcete žít na stejném místě nebo se chcete přestěhovat? Chcete být s tímhle člověkem nebo ne?

Sami si určujete TO kým jste. I když na tom teď nejste dobře, můžete to změnit. Můžete si vybrat tu lepší cestu. Znám spoustu lidí, kteří to dokázali. Například můj úžasný děda. Jakou strašnou měl rodinu, jak se k němu strašně chovali, v jakém prostředí vyrůstal. A všechno si sám časem vybudoval. Vybral si lepší cestu z ničeho, udělal všechno. Má skvělou rodinu a všechno, co potřebuje.

Nedávno jsem stála před obchoďákem. Přišel ke mně bezdomovec a slušně si se mnou začal povídat a pak prosil jestli si od něj nekoupím nějaký časopis. Normálně s takovými lidmi nemluvím, ale začala jsem přemýšlet. On si tuhle cestu určitě nevybral, něco mu muselo podlomit nohy. Ale co? To já nevím. Může to také být typ toho líného člověka. Začala jsem přemýšlet jestli mu zkusím pomoct nebo ne. Ale, jak bych mu mohla pomoct já? Holka, co ještě žije s rodiči a rodiče ji živí? Vlastně bych mu dala peníze mých rodičů a o čem by ta pomoc potom byla.

Jsem strašně nerozhodnej člověk. Někdy je opravdu hodně těžké vybrat si tu správnou cestu. Musíte mít štěstí a přemýšlet nad tím, co jednou opravdu chcete. Spousty lidí je na tom špatně. Neříkám, že si za to můžou sami, ale určitě někteří z nich nevěděli, co skutečně chtějí a proto tak skončili.

Jednou jsem si musela vybírat mezi dvěma kluky. Dodnes nevím jestli jsem se rozhodla správně. Už jsou oba dva za mnou, ale přemýšlím nad tím, co by se stalo kdybych si vybrala jinak? Mám strašně moc otázek.

Vezměte si tužku a papír a napište si klady a zápory než se skutečně pro něco rozhodnete.

Přeju vám ať se správně rozhodujete.
Vaše pořád nemocná Ronnie Wolf.


 

5 people judged this article.

Poll

Myslíte si, že rok 2015 bude vašim šťastným?

Ano
Ne
Nevím, ale doufám, že ano.

Comments

1 Elis Elis | Web | 29. january 2015 at 20:02 | React

Skvěle napsané a výstižné, někdy si osud s člověkem zahraje, stačí jedno špatné rozhodnutí,  nebo se dopustit i nepatrné chybičky, nebo špatným odhadem situace ... bezdomovcům se raději vyhýbám, ale od těch co nabízejí časopisy, si je kupuji i když už za to chtějí 50 Kč a časopis jim nechám, aby si ho prodali podruhé, oceňuji, že se aspoň snaží a chtějí svou situaci zlepšit...

2 Panda Panda | Web | 29. january 2015 at 20:56 | React

Je to velice výstižné, musím tedy přiznat- to my si určujeme, kým budeme, určujeme si náš osud. I když pravda je, že spoustu věcí ovlivnit nemůžeme a nezáleží na tom, jestli jsme happy nebo sad.
Pravda je, že ne všichni bezdomovci musí chlastat, brát drogy nebo se o bydlení připravit sám. Může mít i nějaký problém, co ho zlomil..
Být nerozhodný má své výhody i nevýhody. Lidé nám mohou dát více času na rozmyšlenou, ale my se nerozhodneme ani, kdybychom dostali ebolu. Upřímně, já jsem nerozhodná osoba taky....

Tu větu s tou tužkou a papírem si vytisknu a nalepím mezi plakáty na své zdi!

3 fakynn fakynn | Email | Web | 29. january 2015 at 22:01 | React

Opravdu krásný článek!
Celý život je o rozhodování a všechno je to jen na nás. Měli bychom nad vším přemýšlet a neskákat všude po hlavě. Občas moc přemýšlení spíše uškodí, ale pořádně se rozhodnout a nebrat to na lehkou váhu, to je myslím klíč k našemu štěstí. :)

4 Angee Angee | 30. january 2015 at 14:24 | React

Krásně napsaný :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement