February 2015

Minulost

25. february 2015 at 19:25 | Ronnie Wolf |  Life

Úsek života, kterým se každý zabývá. Už když se s někým seznamujete tak vás zajímá jeho život, tudíž i jeho minulost. Ve škole se učíme o minulosti a říkáme tomu dějepis. Vyzvídáme od rodičů či prarodičů, co zažili ve svém mládí. Minulost určuje naše nové já. Prostě a jednoduše minulost je naší důležitou součástí.

Mě osobně minulost fascinuje. Našla jsem zálibu v černobílých filmech. Miluju se prohrabovávat černobílými fotkami svých prarodičů. A líbí se mi móda 60. a 70.let. Občas si představuji jaký by byl život v určitým úseku minulosti.

Pamatuji si, když mi bylo asi 5 a poslouchala jsem u babičky gramofon a prohrabávala jsem jí fotky a staré věci, také mi u toho vždy vyprávěla určitý příběh, který s tím měla spojený. Ukazovala mi dědovi odznaky z války. Milovala jsem to poslouchat skoro víc než pohádku o červené karkulce.

Je tu, ale také "minulost", která se týká jedinců. Tato minulost je pro každého znás jiná. Někteří na ní vzpomínají hezky, jiní by na ni nejradši zapomněli. Já osobně jsem ráda za vše, co jsem mohla zažít. I když některé momenty byly hodně špatné, ponaučily mě určitým způsobem a vzpomínám na to v dobrém.

"Nežijte minulostí, žijte přítomností." - Ale je to tak lepší? Někteří lidé se do minulosti rádi schovávají a ti druzí před ní utíkají. Před minulostí neutečeme, ale zároveň musíme některé věci nechat jít.

Ronnie Wolf

Zlomové okamžiky

23. february 2015 at 18:27 | Ronnie Wolf |  Life
Zlomový okamžik, to je důležitý okamžik vašeho života, který vás změní a určí kým budete.

Vždy máte nějakou minulost, přítomnost a budouct, která vás čeká. Zlomových okamžiků zažijete v životě několik.
Proč se ději? Dějí se z nějakého určitého důvodu. Někdo vás hodně zklame, podvede vás, ublíží vám. Určitě vás to určitým způsobem poznamená a změní vás to. To jsou zlomové okamžiky. Ze zlých lidí se můžou stát hodní. Z hodných lidí se postupem několika zklamání stanou nevěřící, ne zase tak moc hodní lidé. Vše vyplývá ze zkušeností.

Proč o tomhle píšu? Zažila jsem několik zlomových okamžiků. Postupem času jsem se změnila. V nějaké časti to bylo k lepšímu v nějaké k horšímu. Řeknu vám, že jedna věc o kterou jsem přišla je důvěra k lidem. Nedokážu už tolik lidem věřit, nedokážu tolik lidí považovat za přátele. Nedokázala jsem se dlouhou dobu znovu zamilovat.

Předpokládám, že jich ještě zažiju spousty. Uvidíme, co budu jednoho dne za člověka.

Po dlouhé době,
Ronnie Wolf

,

Vzpomínka

9. february 2015 at 19:29 | Ronnie Wolf

Bylo krásné, jarní odpoledne. Každou středu jsme společně chodívali s naším psem ke známým, kde si náš pes hrál s jejich fenkou.

Sedávali jsme pod stromem, kde byla dřevěná houpačka. Houpali jsme se a sledovali jsme psy běhající sem a tam. A koukali se na nebe. Tráva pod námi byla krásně zelená, všude bylo cítit jaro. Tolik jsme se nasmáli. Cestou zpátky jsme procházeli okolo rybník. A při cestě mi pokaždé vyprávěla jednu básnickou baladu. Uměla ji zpaměti. Vždycky mě to děsilo, není divu, bylo mi tehdy asi pět, ale zároveň jsem jí zbožňovala.

O pár let později mi tu knížku dala. Tehdy jsem nevěděla, jakou z ní budu mít radost. Před pár dny jsem jí otevřela a četla znovu. Netušila jsem, že zrovna při čtení si vzpomenu na tuhle vzpomínku.


Chybíš mi, babičko.

Ronnie Wolf.
Zlo jménem "Předsudek"

7. february 2015 at 20:47 | Ronnie Wolf |  Téma týdne

Je obrázek, který si vytvoříte při prvním pohledu na osobu, vždy stejný, jako ten, který si vytvoříte, když toho člověka opravdu poznáte? Určitě ne.


Spousty mladých lidí si sedne a rozhlíží se. Co si v hlavě říká? "Ta je tlustá." "Ten je ošklivej, fuj." "Fuj, co to má na sobě." "To je, ale socka!" "Ta je hezká, určitě bude namyšlená." "Ta je, ale zmalovaná, to je děvka!!" Neříkejte, že alespoň jednou jste si něco podobného neřekli. Všichni si uděláme obrázek o člověku, když ho poprvé vidíme. Když ho, ale skutečně poznáme, můžeme zjistit, jak moc jsme se mýlili.


Je škoda, že spousty lidí si udělá obrázek o člověku a pak si skutečně myslí, že takový je, přitom by si s ním mohl rozumět a mohli by být třeba dobří přátelé. Je to jedna z věcí, kvůli které dnes v podstatě jen výjimečně existuje nejlepší přátelství. Lidé moc soudí a udělají si špatné předsudky a podle nich se řídí.


Sama o sobě vím, že si občas udělám špatné předsudky. Poznala jsem spousty lidí, o kterých jsem si myslela, že budou namyšlený a zlý a bylo to přesně naopak. Na druhou stranu jsem poznala lidi, kteří jsou velmi milý, ale pak skutečně poznáte, jací jsou, jak o vás mluví za zády.


Nikdy nesuďte hned podle prvního dojmu, mohli byste na to doplatit. Rozmyslete si, komu můžete věřit. Nikdy nevěřte těm, kteří byli ze začátku milí. Zklamání vždycky jednou přijde, ale nechtějte, aby přišlo hned na začátku. Nesuďte lidi podle toho, že jsou tlustý, někteří za to nemůžou, někteří jsou tak možná spokojení a ti co nejsou a nic nedělají, dobře tady byste už mohli něco málo říct. Někteří lidé prostě nemůžou za to, jak vypadají. Ale mohou mít dobré srdce a to je důležité.


Nevěřte prvnímu dojmu a nedělejte špatné předsudky.
Ronnie Wolf.

TEAtox - Your Tea - Tiny Tea

5. february 2015 at 18:12 | Ronnie Wolf |  lifestyle

Tak mi dneska konečně přišel čajík, a tak bych vám o něm chtěla říci pár věcí. Pro ty, co se o teatox a nebo všeobecně o tyto věci zajímá to asi nebude nic nového. Ale ostatní bych ráda seznámila s pár základními informacemi a také s první zkušeností, nicméně po 28 dnech vám napíšu, jak to celé dopadlo.

*Vybrala jsem si od Your Tea - Tiny Tea - nicméně tato značka dělá spoustu jiných čajů : HAPPY TEA, ENERGY TEA, SLEEP TEA, HANGOVER TEA a další.

*Čaj se skládá z bylinné směsy, který by vám měla pročistit váš trávicí systém, zbavit vás toxinu v těle. Celkově by vám měl dodat energii, pomoct při ztrátě váhy a rozjasnit pleť.*

* Tiny Tea se pije 3x denně (ráno, dopoledne a večer). Nesmí se před ním půl hodiny jíst a i poté půl hodiny nejíst. Při 28 denním detoxu by jste měli jíst vyváženou stravu. Což si myslím, že je skvělé pokud začínáte s lepším životním stylem. A chcete začít jíst zdravě, tak toto by vás trochu mělo popostrčít, aby jste to dodržovali.*

Nicméně pít čaj nestačí. Je to pouze "doplněk stravy". Takže pokud chcete vidět nějaké zlepšení, měli by jste při tom cvičit nebo dělat nějaký sport a jíst vyváženou stravu samozřejmě.

Čaj mi přišel ve velmi roztomilé krabičce. Jeho zemitou, bylinnou vůni cítím momentálně naprosto všude. :D Čaj mi velmi chutnal, ale nicméně ho nepočítám mezi své nejoblíbenější. Nevím, jak přesně bych vám popsala chuť čaje, přibližně chutná podobně, jako voní :D. Cena není zrovna moc příznivá, ale cena různých prášků či doplňků stravy také zrovna moc příjemná není, a toto je přece jen čistě přírodní výrobek.

Pokud máte nějaké otázky, tak se můžete zeptat.
Držte mi palce při mém 28denním detoxu.
Vaše Ronnie Wolf.

Pomůže nám čas?

3. february 2015 at 18:30 | Ronnie Wolf |  Life
"Čas je náplast na bolavé rány."Zrovna se vám něco špatného přihodilo a každý vám říká tuhle strašnou větu.


"Sem zlomená nic mi nepomůže."
"Nepomůže mi, že mi někdo říká, že to bude dobrý."
"Že to zahojí čas? To ani náhodou."


Rozhodně si v tu špatnou chvilku říkáte tohle. Myslíte si, že to bude pořád špatný. Bojíte se, že budete kvůli té ztrátě člověka pořád smutní. Máte hrůzu z toho, že to nezvládnete. Obáváte se toho, že se nezlepšíte. Ať je váš důvod jakýkoli, oni vám říkají tu strašnou větu a vy jí pořád nechcete věřit.


Naprosto vám rozumím. Párkrát jsem se také spálila a myslela jsem si, že už to nezvládnu. Všichni mi říkali tohle: "To bude časem dobrý. Časem na to zapomeneš." Odmítala jsem to slyšet. Nesnášela jsem, když to říkali.

A jak to dopadlo? Nezapomněla jsem. Ale nemyslím na to tak často. Vzpomínka na to mi nevykouzlí úsměv na tváři, ale nějak jsem dál žít musela. Stali se mi nové věci. Přežila jsem to. Dostala se z toho. A všemu pomohl čas. Dnes mi to přijde, jako zlý sen.


Znám spousty lidí, kteří si myslí to samé. Nejdříve tu větu nesnášeli, ale později přišli na to, že je to pravda.


Vždycky vám čas zalepí bolístky, ale jizvy zůstanou.


Hlavu vzhůru, vaše Ronnie Wolf.Zámecký park Veltrusy

1. february 2015 at 20:57 | Ronnie Wolf |  Life
Toto místo miluju od dob, co jsem byla malá. Je to jedno z nejkrásnějších a nejuklidňujících míst pro mne.
Fotky z dneška: