Zlo jménem "Předsudek"

7. february 2015 at 20:47 | Ronnie Wolf |  Téma týdne

Je obrázek, který si vytvoříte při prvním pohledu na osobu, vždy stejný, jako ten, který si vytvoříte, když toho člověka opravdu poznáte? Určitě ne.


Spousty mladých lidí si sedne a rozhlíží se. Co si v hlavě říká? "Ta je tlustá." "Ten je ošklivej, fuj." "Fuj, co to má na sobě." "To je, ale socka!" "Ta je hezká, určitě bude namyšlená." "Ta je, ale zmalovaná, to je děvka!!" Neříkejte, že alespoň jednou jste si něco podobného neřekli. Všichni si uděláme obrázek o člověku, když ho poprvé vidíme. Když ho, ale skutečně poznáme, můžeme zjistit, jak moc jsme se mýlili.


Je škoda, že spousty lidí si udělá obrázek o člověku a pak si skutečně myslí, že takový je, přitom by si s ním mohl rozumět a mohli by být třeba dobří přátelé. Je to jedna z věcí, kvůli které dnes v podstatě jen výjimečně existuje nejlepší přátelství. Lidé moc soudí a udělají si špatné předsudky a podle nich se řídí.


Sama o sobě vím, že si občas udělám špatné předsudky. Poznala jsem spousty lidí, o kterých jsem si myslela, že budou namyšlený a zlý a bylo to přesně naopak. Na druhou stranu jsem poznala lidi, kteří jsou velmi milý, ale pak skutečně poznáte, jací jsou, jak o vás mluví za zády.


Nikdy nesuďte hned podle prvního dojmu, mohli byste na to doplatit. Rozmyslete si, komu můžete věřit. Nikdy nevěřte těm, kteří byli ze začátku milí. Zklamání vždycky jednou přijde, ale nechtějte, aby přišlo hned na začátku. Nesuďte lidi podle toho, že jsou tlustý, někteří za to nemůžou, někteří jsou tak možná spokojení a ti co nejsou a nic nedělají, dobře tady byste už mohli něco málo říct. Někteří lidé prostě nemůžou za to, jak vypadají. Ale mohou mít dobré srdce a to je důležité.


Nevěřte prvnímu dojmu a nedělejte špatné předsudky.
Ronnie Wolf.
 

4 people judged this article.

Poll

Myslíte si, že rok 2015 bude vašim šťastným?

Ano
Ne
Nevím, ale doufám, že ano.

Comments

1 Elis Elis | Web | 8. february 2015 at 10:05 | React

Předsudky někdy mohou změnit život, negativně nebo i pozitivně, ale je těžké se v nich orientovat, někdy nás intuice před někým varuje, ale neposlechneme ji, protože nechceme někoho odsoudit předem a dáme šanci tomu, ho lépe poznat, ale už se mě stalo vícekrát, že jsem potom litovala, tak že už poslouchám svou intuici, je prostě nutné i tady, jako ve všem v životě, rozlišovat, nedá se to škatulkovat...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement