April 2015

Běhání

26. april 2015 at 21:20 | Ronnie Wolf |  lifestyle

Činnost při které si naprosto vyčistím hlavu, dám se do nálady a načerpám energii. Samozřejmě, že cvičení ve fitku či doma je také skvělé, ale na workouty venku nebo běhání to podle mého nemá. Cvičení venku vás prostě více baví a celkově toho podle mého názoru uděláte víc než při dření v místnosti.

Běh není jenom o tom, že shodíte nějaké ty kalorie, ale jedná se i o psychiku (což předpokládám většina z vás ví). Do vašeho těla se vypouští hormony štěstí (což se děje při každém cvičení). Vypudíte stres, na chvíli zapomenete na všechny starosti, všechny otravné lidi a hromadu práce. Prostě nevnímáte nic jen vzduch a okolí. Samozřejmě, že nevnímat to a pouze si užít okolí, se nejdříve musíte naučit.

Velmi záleží, kde běháte. Běhat pouze po betonu poblíž silnice plné aut je velmi nezdravé. Já sama se snažím běhat někde v lese, v parku, na trávě, po různých cestičkách, ale samozřejmě, že betonu se také někdy nevyhnu. Autům se však velkým obloukem vyhýbám a radši mám okolo sebe řeku, stromy a podobně.

Běháním můžete poznat a prozkoumat nová místa, o kterých jste dříve neměli ani páru. Jedete na nějakou rekreaci? Zkuste si tam jít zaběhat a prozkoumat okolí. Poznáte věci z blízka a úplně z jiné prespektivy než by jste je poznali s průvodcem či při malé procházce.

Do běhu mě minulý rok v podstatě trochu dotlačil můj bývalý přítel a jsem za to vděčná. I když jsem o prázdninách onemocněla na dlouho a pak pár měsíců běhat nemohla, v této době už mohu a stále mě to baví. Čtu si o tom knihu, snažím se inspirovat ostatními běžci a chystám si jít zaběhat s trenérem, doufám, že se tímto zdokonalím a v létě zvládnu jednu soutěž.

A co vy? Běháte? Nebo se chystáte? Pokud ano napište mi, kde nejraději a nějaké hezké vzpomínky.

Vaše uběhaná
Ronnie Wolf

Sunny Days

21. april 2015 at 19:12 | Ronnie Wolf |  lifestyle

Krásné počasí a já před sebou vidím jen hromadu knížek, sešitů a dalších školních pomůcek. Ano takový byl můj pohled minulý týden, kdy nám dali testy na každičký den. Přála jsem si ať už je to za mnou. Chtěla jsem jít běhat, nebo se jít jen tak projí do přírody, ale na stole ležely spusty těhle věcí a říkali mi "uč se, uč se, uč se, nikam nechoď, sedni si a uč se".

Zacpala jsem si uši a řekla si, že tak krásné počasí nenechám jen tak na pospas. Takže jsem si vzala sešity, knížku a šla do parku. Ani nevíte, jak pozitivní energii mi toto počasí dává. Občas mám náladu, jako počasí. Všechno jsem se naučila perfektně při báječných procházkách v parku a v kavárně. Šlo to rychle a pozitivně. Všechno jsem měla hnedka hotový a lépe jsem si to pamatovala.

Tím bych vám chtěla říct, že pokud toho máte hodně do školy, zkuste si to učení spojit s něčím příjemným. Pokud v testu něco zapomenete, vzpomeňte si na tu krásnou chvilku a třeba si vzpomenete i na tu věc na kterou nemůžete přijít.

Přidám vám sem nějaké fotky z mých krásných chvilek. Povězte mi, co jste dělali vy v takovém krásném počasí? Nebo, jak si zlepšujete strašné šprtání.Také doufám, že se vám líbí nový, veselejší design. :)

Přeju vám krásný den.
Ronnie Wolf.

Sebevědomí

4. april 2015 at 22:13 | Ronnie Wolf |  Life

Někdo si myslí, že je to namyšlenost, někdo to bere jako plus k úspěchu. Já mám k tomuto trochu odlišný názor. Jistě lidé se sebevědomím to možná mají v práci či ve škole nebo kdekoliv jinde jednoduší a taky to občas může vést k namyšlenost, ale to záleží na typu člověka.

Sebevědomí je víra v samu sebe, vyjadřuje, jaký postoj k sobě samému máte. Nejdřív věřte sobě a pak až ostatním. Ale ta nejdůležitější věc, věřte v sebe.

Uhlehčí vám to spoustu věcí. Je jedno, jak vypadáte, jak mluvíte nebo z jaké jste rodiny. Stačí ukázat, že si věříte a lidé vás hned budou brát jinak. Vemte si to takhle, když budete šedá myška v koutě a budete doufat, že někdo za vámi přijde a zachrání vás, bohužel tak to většinou neni. Musíte vynaležit úsilí a ukazat, jak si věříte. Svět bude hned lepší, lidé si vás všimnou, budete úspěšnější a šťastnější.

Samozřejmně přijdou i pomluvy. Ty většinou přijdou od lidí s nižším sebevědomím, kteří vám ho závidí. Budou říkat, jak jste namyšlení a povrchní. Ano u některých lidí to tak třeba je, ale rozhodně to říkají i lidem, kteří takový nejsou, závist dokáže věci. Každopádně na takové kecy se musíte vykašlat, naprosto ignorovat, naopak by vás to mělo nakopnout kupředu.

Je škoda, že většina šikovných, nadaných a krásných žen(nemusí to být jen ženy) si dneska nevěří a neváží si sami sebe. Je to velká škoda. Přestaňte si všímat těch špatných drobností na sobě a všímejte si těch dobrých a snažte se je zvýraznit a rozvíjet.

S vírou v sebe máte šanci dosáhnout vašich snů, místo toho, aby jste je schovali do dřevěné skřínky pod postel. Věřte si!

Ronnie Wolf