May 2015

jak jde čas má osoba se mění

21. may 2015 at 21:27 | Ronnie Wolf |  Life

Přemýšlela jsem, jestli začít psát tento článek, či ne, jelikož se ze mne za poslední dobu stal introvert a nerada lidem prozrazuji fakta o mé osobě. A teď, když už spousta mých přátel a známých o této stránce ví, je to pro mne ještě těžší, proto jsem se vám v poslední době snažila sdělovat spíše neosobní fakta.

Uběhl jeden špatný rok, který pro mne znamenal hodně, avšak bych si dovolila říci, že byl bolestiví. Byl to rok plný nerozhodností, špatností, uvědomění, dospívání. Před rokem se něco stalo, co mě donutilo k tomuto šílenému roku, který vám do podrobností vnějších nechci popisovat.

Během tohoto roku jsem si uvědomila, kdo je na prvním místě, kdo do mého života může a nemusí patřit. Sundala jsem růžové brýle a začala trochu přemýšlet o pravé budoucnosti. Začala jsem být vděčná své rodině, i když není dokonalá, zvládá mé příšerné stavy depresí, které určitě jsou někdy k nevydržení.


Začala jsem vnímat problémy v dnešním životě. Dále uvědomovat si to, že nejste jen ten jediný, co má momentálně problém a že jsou na tom lidé mnohem hůře, což je podle mého názoru velký krok. Každý o tom mluví, ale potom, když dojde na jeho problém, on je největší chudák.

Možná jsem za ten rok přišla o nějaké ty "kamarády", kteří byli stejně jen zbyteční lidé okolo. Za to jsem přišla na to, kdo jsou ti správní.


Dříve jsem byla "cíťa", ale postupem času mi došlo, že je to zbytečné. A momentálně se divím, co vše dokážou mé pocity potlačit a neřešit. Někdy mě to i mrzí.


Průběhem toho roku jsem se stačila vyřádit a zároveň se posunout dál, ale je to tak správně? Přijde mi, že na to bylo trochu brzo. Už existuje jen malá hrstka lidí, s kterými se skutečně dokážu bavit, ale pravdou je že ty lidi opravdu zbožňuju. A trávit čas o samotě to mi taky nikdy nevadilo
.
Nejsem si jistá, jestli jsem přímo dopodrobna popsala, co se stalo. A jestli mě pochopíte, přijde mi to napsané dost zmateně. Tímto článkem jsem hlavně Sama Sobě chtěla připomenout, co se uvnitř mě odehrálo a změnilo.

Přeju hezký den,
Ronnie Wolf xxx

DETOX2

18. may 2015 at 21:37 | Ronnie Wolf |  lifestyle
O detoxu už jsem článek psala, konkrétně o Your Tea Tiny Tea, ale momentálně bych ráda hovořila o všeobecném detoxu, který je pro tělo dle mého názoru důležitý.

Existuje spousta čajů, a ten o kterém jsem mluvila je jedním z nich, nicméně se mi zdá poněkud přehnaně drahý a je to spíše otázka módy než-li pomoc ku zdraví. Ale objevila jsem i levnější detox čaje v mým oblíbeným obchůdku s čaji a musím říct, že byl mnohem lepší, byl celkově chutnější a ve své podstatě levnější. Takže pokud sháníte detox čaj, na tamten se vykašlete, najdete určitě lepší i v normálním obchůdku.

Já se momentálně snažím dělat detox i jinými způsoby. Velmi nápomocný je citrón. Pokud si dáte citrónovou šťávu po ránu perfektně vám to spaluje tuky, dodá vám energii a posílí imunitu. Můžete si z toho udělat také jakousi limonádu. Jednoduše vezmete vodu a vymačkáte do toho citrón. Potom do toho dám i kousky citrónu, aby to lépe vypadalo (a ano pak to ráda vyjídám). Já si tam občas přidám i pomeranč, grep či limetku. Fotku domácí limonády vám přidám dolů. Pořídila jsem si k tomu takovou skvělou sklenici, ach jak já miluji tyhle blbostičky. K tomuto bodu bych také přiřadila pořádný pitný režim.

A co vy, jak detoxujete své tělo? Máte nějaké tajné recepty či způsoby. Nebo to moc neřešíte?

Mějte krásný den a omluvte mě za mou nepřítomnost, neměla jsem náladu být na počítači. Ale momentálně mám spoustu skvělých nápadů na články, takže by tu každý článek měl býti každý druhý den.

Ronnie Wolf


Karma

3. may 2015 at 20:57 | Ronnie Wolf |  Life

Činy, které spácháme, se nám vrátí. V buddhismu i hinduismu se předpokládá, že vyrovnání činů není pouze v tomto životě, ale i v životech budoucích, jelikož věří v reinkarnaci.

Já se o karmu velice zajímám a čím dál tím více, pozoruji, že opravdu existuje. Bylo by krásné, kdyby všichni lidé věřili, že je skutečná, alespoň by se k sobě navzájem chovali lépe. Nicméně to tak není. Je fajn doufat v to, že lidem, kteří se chovají jako svině, se to vrátí. Ale pokud si myslíme, že skutečně existuje, tak také působí i na nás. Věřím v to, že když si člověk myslí o špatném činu, který vykonal, že je to tak správně, karma se mu vrátit nemusí. Ale pokud neustále přemýšlíte nad tím, že jste něco udělali špatně, je možné, že se vám to vrátí.


Znám spousty případů, kde se lidem toto stalo. Špatní lidé dostali, to co si skutečně zasloužili. Bohužel mi přijde, že většinou se to týká těch špatných věcí. Neuvědomujeme si, že i když děláme dobré věci, tak se nám to v nějaké malé míře vrátí, ale to nevnímáme tolik, jako v případě špatnosti, která se nám stane. Vezměme si to takto: Když vám někdo řekne nějakou pochvalu, jsme rádi, ale za chvilku to nevnímáme. Ale pokud nám někdo něco vytkne, urazí nás, zapamatujeme si to na delší dobu a přemýšlíme o tom, jak to změnit nebo nás to trápí.


Jednoduše chovejte se hezky, pokud nechcete, aby vás karma potrestala, ale pokud možno do jisté míry k zasloužilým lidem, protože někteří lidé jsou větší svině nežli karma.

Věříte v karmu?

Ronnie Wolf